Autor v domě Scénické čtení Quit livin' on dreams Bernardeta Babáková

Matteo žije se svou matkou, která v devadesátkách utekla z rodné vsi do Itálie a trio kamarádek jí to dodnes připomíná. I Matteo chce odsud pryč - do Berlína. Mezi salátovými okurkami, výpadky elektřiny a hřbitovním kvítím se zjevují nejen Modelka, Módní návrhářka, Truda či Matteův italský otec, ale i rodinné bizarnosti a tajemství, která určují, jestli se z tohohle hnojníku mezi slepičinci a keři malin vůbec odejít dá. A navíc je tu i babička se svými poklady, se kterou se na hřbitov o Dušičkách prostě musí!

Magická hra o rodičích a dětech a jejich ne zas tak odlišných snech, rozkročená mezi moravskou vesnici a vůni ciziny, nahuštěná kvalitním soundtrackem všech věčně mladých.

Autor:
Bernardeta Babáková

Režie:
Lucie Ferenzová

Čtou:
Anita Krausová, Jana Kozubková, Markéta Ptáčníková, Jindřiška Křivánková, Vojtěch Hrabák

Více informací

Více o projektu Autor v domě
Autor v domě vychází z naší dramaturgie A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů a poskytnout prostor (začínajícím) autorům psát v tvůrčím dialogu se dvěma výraznými osobnostmi české divadelní scény – v prvním ročníku to byla Lucie Ferenczová a René Levinský.

Čtyři vybraní autoři se formou kolokvií pravidelně setkávali s tutory od března do září. Aby vznikl podnětný tvůrčí dialog byly konzultovány nejenom texty účastníků, ale i samotných tutorů, a to od jejich základní ideje až po finální tvar.