Autor v domě Scénické čtení Apollo 1.1. Ondřej Šulc

Posádka rakety: hodobóžový šéf White - dramaturg výpravy, Cheefee - indiánská pekařská liška neboli šaman a Goose - astronaut jako z vojenského žurnálu letí vesmírem. Ze Země je řídí ze střediska Toole, jejich spojení s domovem. Pak se ovšem posádka vystřelí z oběžné dráhy směrem k Marsu, spojení je přerušeno a za okny se objeví Apollo, jejich průvodce vesmírem.

Absurdní poetická groteska o dobývání a kolonistech, je jedno, jestli vesmíru či Ameriky - taky na Sudety dojde - a o tom, zda je duše rozložitelná na informace; můžeme-li mluvit se svou mrtvou babičkou; či kolik procent jaké národnosti má Původní obyvatel a kdo má komu co odpustit.Skutečně vědomím vnímáme každou vločku, každý krystalek v ní a každý atom, jenom nám to mozek prostě neukazuje?

Autor:
Ondřej Šulc

Režie:
Jiří Ondra

Čtou:
Richard Fiala, Václav Hoskovec, Vojtěch Hrabák, Petr Pochop, Marek Zeman, Jiří Ondra, Lucie Ferenzová a Jana Hauskrechtová

Více informací

Více o projektu Autor v domě
Autor v domě vychází z naší dramaturgie A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů a poskytnout prostor (začínajícím) autorům psát v tvůrčím dialogu se dvěma výraznými osobnostmi české divadelní scény – v prvním ročníku to byla Lucie Ferenczová a René Levinský.

Čtyři vybraní autoři se formou kolokvií pravidelně setkávali s tutory od března do září. Aby vznikl podnětný tvůrčí dialog byly konzultovány nejenom texty účastníků, ale i samotných tutorů, a to od jejich základní ideje až po finální tvar.