Je 1. září 2009 a právě začíná cesta Wintonova vlaku z Prahy do Londýna. Znovu, po mnoha letech od 2. světové války. Vlakem z Prahy do Londýna vyráží Věra se synem a David s dcerou a vnučkou. Jede i swingová kapela a novináři BBC a český dokumentarista. A vlak je dokonalou historickou kopií toho původního. Jede se jako tehdy - tatáž trasa, titíž lidé, jen o pár desítek let starší. Vzpomínky se vracejí a s nimi i fakt, že tehdy z Prahy nevyrazil Věřin bratr. Kdo jel místo něj?
Scénické čtení hry o cestě Wintonových dětí, která vznikla v rubínovské dílně Autor v domě. Hra vychází ze skutečných dokumentů. S nadhledem a vtipem nastiňuje problematiku druhé i třetí generace, rozvíjí téma pozdní lásky a rodinných vztahů a vyrovnává se s absurditou a sentimentalitou slavné historické události, která i po letech přitahuje média.
Autor:
Eva Blechová
Režie:
Kateřina Dudová
Hrají:
Eva Salzmannová, René Levínský, Jan Šolc, Michael Jiřinec, Anežka Šťastná a Vincent Klusák
Více informací
Více o projektu Autor v domě
Autor v domě vychází z naší dramaturgie A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů a poskytnout prostor (začínajícím) autorům psát v tvůrčím dialogu se dvěma výraznými osobnostmi české divadelní scény – v prvním ročníku to byla Lucie Ferenczová a René Levinský.
Čtyři vybraní autoři se formou kolokvií pravidelně setkávali s tutory od března do září. Aby vznikl podnětný tvůrčí dialog byly konzultovány nejenom texty účastníků, ale i samotných tutorů, a to od jejich základní ideje až po finální tvar.