Autor v domě Scénické čtení Čtyři roční období Barbora Hančilová

Naši Autoři v domě už se upsali v Rubínu a vy se konečně můžete přijít podívat na výsledky jejich skoro ročního úsilí.

Jako první se představí autorka Barbora Hančilová s její inscenací Čtyři roční období.

Anotace
Je dítě ekologicky udržitelný projekt? A co jeho uhlíková stopa? A když tu to dítě je, nevyroste z něj příliš radikální nástupce zelených názorů svých rodičů? A co kdyby se mu proboha něco stalo, kdo komu pak bude co vyčítat!

Čtyři obrazy ze života Monika a Davida se zábavnými intermezzy na téma ekologie, zelené politiky a apokalyptických vizí o (ne)udržitelnosti rodičovství v době klimatické krize; ekologický divadlo-shopping à la Horst Fux a vize budoucnosti, která není růžová ani zelená, ani co se ekologie, natožpak vztahů týče. Nebo ještě máme naději?

Autor:
Barbora Hančilová

Režie:
Ondřej Štefaňák

Čtou:
Anita Krausová a Jan Bárta

Více informací

Více o projektu Autor v domě
Autor v domě vychází z naší dramaturgie A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů a poskytnout prostor (začínajícím) autorům psát v tvůrčím dialogu se dvěma výraznými osobnostmi české divadelní scény – v prvním ročníku to byla Lucie Ferenczová a René Levinský.

Čtyři vybraní autoři se formou kolokvií pravidelně setkávali s tutory od března do září. Aby vznikl podnětný tvůrčí dialog byly konzultovány nejenom texty účastníků, ale i samotných tutorů, a to od jejich základní ideje až po finální tvar.