Na konci století ryb Dagmar Fričová

(Kolonie z.s. ve spolupráci s A studiem Rubín)

Ty nemáš vůbec žádnou osobnost… To myslím, jako v dobrým.

On a ona, úspěšná umělkyně a herec, do jejichž života vstoupí dvě mladé - holky. (Není to ageismus?) Všichni navzájem se o sebe zajímají - žijí přece tak vzrušující životy. Zajímají se ale skutečně o sebe navzájem, nebo o představy, které o sobě navzájem mají? Nejsou si nakonec jen oživlými projekčními plochami, na něž směřují paprsky svých obrazů a vše ostatní zůstává chladné? Kdo si koho jak představuje, kdo sám sebe jak stylizuje a jaký vytváří dojem? Jsme k sobě upřímní a říkáme vždy to, co skutečně chceme říct? Jak se pak se ale v téhle jeskyni obrazů, projekcí, stínů a nevysloveného zorientovat?

Století ryb je století lidí, kteří chladně pozorují. Bez pohnutí. Snad s jistým voyerským zájmem, ale angažmá nepřekračuje uspokojení pozorovatele. To byly Ryby, o nichž psal Ödön von Horváth. Generace druhé světové války. Generace, která dokázala s přehledem rozlišovat na lidi a podlidi. Lidi jako věci, antropomorfní objekty. Toto století pomalu končí. Ještě, že už to máme za sebou! Fakt?

Temně pulzující inscenace inspirovaná Rozhovory s přáteli Sally Rooneyové i rozhovory s přáteli a rozhovory se sebou samými. 

Režie
Lucie Ferenzová

Dramaturgie
Dagmar Fričová

Scéna a kostýmy
Andrijana Trpković

Hudba
Markéta Ptáčníková

Hrají
Šimon Krupa, Anita Krausová, Jana Kozubková, Michaela Skalová

Premiéra
30. září 2020