Tumor: Polyamor Dagmar Fričová

To, že tvoří pár, na to si tedy už všichni zvykli. Dokonce i oni dva si na to zvykli. Nebylo to vždycky jednoduché. To tedy rozhodně ne! Ale teď je to, tak, jak to je. Žijou spolu. A náhle, osud tomu chtěl, je tu někdo třetí. Od teď už nebude nic, jak bylo. Od teď už bude všechno jinak. Jde vůbec aby to jinak nebylo? A všichni přece víme, že to JINAK znamená v tomhle případě špatně. Na lásku bohatě stačí přece dva. Tohle bujení se musí přece zastavit. Někdo tu je navíc! Logicky. Občas si představovali, že by se to mohlo stát. Představovali, ale nemluvili o tom. Takže jsou teď tady spolu - tři, čtyři, pět. To je najednou lásky! No, není to někdy lehký

Silně smyslová inscenace propojující pohyb, vizualitu a slovo, která si jako své téma si bere rakovinu, její bujení a metastáze, kterou dává do paralely s polyamorií. Jak je možné lásku sdílet mezi více jak dvěma lidmi? Roste s počtem partnerů i míra lásky?

Projekt Tumor: Polyamor je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP Navazuje na jedinečnou spolupráci A studia Rubín s česko-skandinávským performativním kolektivem T.I.T.S. s kulturním prostorem Pikene på Broen z norského Kirkenes.

Text
Dagmar Fričová

Režie
Nela H. Kornetová

Dramaturgie
Lucie Ferenzová

Výprava, projekce, lighting design
Jan Hajdelák Husták

Hudba
Ondřej Sifon Anděra

Pohybová spolupráce
Mathew Rogers

Hrají
Jaro Viňarský, Greges A. Kroksleiven-Hansen


Informace o inscenaci

Premiéra
25. a 26. září 2022

Partner projektu