Autor v domě Scénické čtení ROKY Marie-Luisa Purkrábková

Ona a On. Terapeutická sezení trvající ROKY. Ona je křehká, senzitivní a lehce labilní, On je trochu majetnický manipulátor. Navzájem si naslouchají, nebo vlastně spíš nenaslouchají. Nedokončené věty, neuskutečněné činy. Měli jsme něco udělat líp? A jak to mám vyřešit příště? Představy, to by nám šlo… ale realita?

Dialog dvou milenců, kde se postupně mění perspektiva. Kdo komu naslouchá? Kdo je pozorovatel? A kdo si je sebou opravdu jistý tak, že může tomu druhému otevřít náruč a nechat ho vyzpovídat? 

Citlivá a vtipná miniatura o hloubkách, zákoutích a možnostech vztahu, kde jsme skoro vždy čtyři – já, ty a naši psychoterapeutičtí dvojníci.

Autor:
Marie-Luisa Purkrábková

Režie:
Lucie Ferenzová

Hrají:
Karolína Vaňková, Šimon Krupa

Více informací

Více o projektu Autor v domě
Autor v domě vychází z naší dramaturgie A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů a poskytnout prostor (začínajícím) autorům psát v tvůrčím dialogu se dvěma výraznými osobnostmi české divadelní scény – v prvním ročníku to byla Lucie Ferenczová a René Levinský.

Čtyři vybraní autoři se formou kolokvií pravidelně setkávali s tutory od března do září. Aby vznikl podnětný tvůrčí dialog byly konzultovány nejenom texty účastníků, ale i samotných tutorů, a to od jejich základní ideje až po finální tvar.