Lockwood: Konečný krizový štáb

Každý divadlo si tu krizi musí vyřešit samo…

A my ji vyřešili zpracováním dokumentárního záznamu zrodu neexistující inscenace v době největší kulturní a společenské deprese, tedy na konci letošního února. Kdysi se dělalo live cinema, nyní lze dělat jen dead theatre. A v tomto novém žánru, dead theatre, jsme rozehráli téma: když musí divadelníci dělat film nebo filmaři divadlo je to dokundie.

Offline premiéru si můžete užít spolu s námi na živém promítání všech osmi dílů 29. května od 20.30 hod v letním kině Kasárny Karlín (připravena je i varianta pro špatné počasí) a kdybyste se nemohli dočkat, podpořte vznik minisérie na darujme.cz a získejte exkluzivní přístup k dílům dříve než ostatní.

Anotace

Svět není v pořádku. Zasedá krizový štáb. Jeho členy dobře znáte z rubínovských inscenací. Je to genderově vyvážená šestice. Ale určité věci se nemění. Předseda je stále předseda, tedy bílý heteresexuální muž. Navíc člen správní rady. Z nějakého důvodu je přítomný pouze online. A to už podezřele dlouho.

Ale zpátky k věci! Je potřeba vyřešit krizi. Tak se krize řeší. Řeší se dlouho, hodně dlouho. A do toho komplikace zcela praktického rázu. Ucpaný záchod, třeba. Krize se prohlubuje. Zásadní otázky začínají být úporné. Jak se vyřeší tahle krize? Co se skrývá za zavřenými dveřmi? A proč se to vlastně celé točí, když jsme v divadle? Asi proto, že v každém divadle se teď točí film…

Premiéru této minisérie, reflektující současnou krizi a útlum živého umění, vnímáme jako konec deprese, začátek nové divadelní recese.

Námět: Barbora Kunstovná
Textová inspirace: Ondřej Šulc Králová
Dramaturgická spolupráce: Dagmar Radová Fričová
Divadelní režie: Jiří Ondra, Jan Frič
Filmová režie: Jan Šolc, Kryštof Zvolánek
Střih: Timotej Rajniš
Výtvarná spolupráce: Jana Hauskrechtová
Hudba: Václav Hoskovec

Hrají: Ondřej Pavelka, Radovan Klučka, Nataša Bednářová, Šimon Krupa, Natálie Řehořová, Marta Vítů a další

Podpoř náš krizový štáb


Jak to tak bývá na krizi není alokovaný rozpočet. Podpoř náš štáb a získej bonusy v podobě vstupu na premiéru a exkluzivního přístupu k dílům než budou online!

Daruj

Doraž na premiéru


Skonči svou kulturní depresi a začni s námi novou kulturní recesi na offline premiéře všech osmi epizod! Uvidíme se v Kasárnách Karlín! 29. května od 20.30 hod.!

Vstupenky