Pivo, hlína, pavlišov Vojtěch Bárta, Genius loci a kol.

Broumovsko. Martínkovice. Chata pod Korunou. Místa nebývalé krásy, ale také silných příběhů. Místa tradičních i netradičních poutí. A proto: pouť divadelní! Výlet autokarem, rekreace, vejšlap, svatojánské ohně. Lidová zábava: Opata nebo Krákoru, šnaps nebo ferneta? Anebo maloměšťáky, radikály, turisty, nácky, vlky, turnery, banderovce, faráře, obecní blázny, ateisty, přízraky, protestanty, katolíky, rabovací gardy, Němce, Čechy, Židy, Romy, houby a taky pár mrtvol v lese? Vlastní nohou měř a žij krajinu svou!

A studio Rubín spolu s Chemickým divadlem, režisérem Vojtěchem Bártou a lokálními silami uskuteční jedinečné putování, jehož cílem se stane Chata pod Korunou. Při této pouti ožijí nejen místní pověsti a historické události, ale také vznikne prostor pro zamyšlení nad nezaměnitelností této lokace. Netradičně tradiční, epické k popukání, dramatické i kontemplativní.

Divadelní pouť nabídne dva paralelní začátky na dvou různých místech.

Historický autobus s účastníky (kapacita 43 míst) odjede v 18:00 z Broumova. Další možností je vydat se do Martínkovic po vlastní ose, kde rovněž v 18:00 začne kulturní program pro příchozí (kapacita 22 diváků), kteří se posléze připojí k osazenstvu autokarového zájezdu.

Celková kapacita je 65 diváků.

Tento projekt je spolufinancován z dotace „Podpora aktivit spojených s kandidaturou Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028“.

Režie
Vojtěch Bárta

Dramaturgie
Dagmar Fričová, Lucie Ferenzová

Hrají
Vojtěch Hrabák, Šimon Krupa, Tereza Hof, Halka Třešňáková, Zbyšek Humpolec a spolky a jednotlivci z místní komunity

Konzultace a spolupráce na scénáři
Jan Hamerský

Scénografie
Matěj Sýkora

Hudba
Gerard Lebik

Audiovizuální spolupráce
Michal Kindernay

Místní koordinátorka
Petra KultováInformace o inscenaci

Jediné uvedení 22. června 2023

Začátky: 18:00 Martínkovice, pod lesem (kulturní občerstvení příchozích)

18:00 Broumov, nádraží ČD (historický autobus)