Autor v domě Scénické čtení Velká kniha overthinkingu Tereza Trusinová

X chce Y, ale Y o tom ani netuší. Z chce X, ale to přece nejde. X a Z teda sledují Y a čekají, co z toho vyleze. Zatím nic. Y radši tráví čas tím, že si pokládá otázky, na kterých nezáleží. Velká kniha overthinkingu je rovnicí o třech neznámých a nepravděpodobnou studií jednoho vztahu. Každodenní všednosti střídá bizár a pocit trapnosti v konečcích prstů. Každý z nás má svůj cíl v hledáčku a trpělivě čekáme na výstřel. Mezitím ale ještě párkrát stihneme párkrát potáhnout z krátké camelky, odklepnout do dřezu a tvářit se, že se nic neděje. Nic se přece neděje, ne?

Autor:
Tereza Trusinová

Režie:
Alexandra Bolfová

Hrají:
Agáta Červinková, Vojtěch Hrabák a Karolína Vaňková


Více informací

Více o projektu Autor v domě
Autor v domě vychází z naší dramaturgie A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů a poskytnout prostor (začínajícím) autorům psát v tvůrčím dialogu se dvěma výraznými osobnostmi české divadelní scény – v prvním ročníku to byla Lucie Ferenczová a René Levinský.

Čtyři vybraní autoři se formou kolokvií pravidelně setkávali s tutory od března do září. Aby vznikl podnětný tvůrčí dialog byly konzultovány nejenom texty účastníků, ale i samotných tutorů, a to od jejich základní ideje až po finální tvar.