Autor v domě Scénické čtení Hrušky Alexej Sevruk

Jedna stará hrušeň roste v českých Sudetech. Její vzdálená sestra roste v ukrajinské Volyni. Hrušky jako zhmotněné body, kde se protínají siločáry lidských osudů. Představují věčný koloběh života a smrti a nezaujaté pozorování člověčího počínání. Dunění padajících hrušek zní jako chór mrtvých předků, jako útok bratrské velmoci. A příběhy kolem nich krouží jako vosy. Univerzálie, spojující živé, mrtvé a nenarozené. Dobrou chuť, pokud právě obědváte.

Autor:
Alexej Sevruk

Režie:
Olívia Fanturová

Hrají:
Eliška Vocelová a Jiří Kniha

Více informací

Více o projektu Autor v domě
Autor v domě vychází z naší dramaturgie A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů a poskytnout prostor (začínajícím) autorům psát v tvůrčím dialogu se dvěma výraznými osobnostmi české divadelní scény – v prvním ročníku to byla Lucie Ferenczová a René Levinský.

Čtyři vybraní autoři se formou kolokvií pravidelně setkávali s tutory od března do září. Aby vznikl podnětný tvůrčí dialog byly konzultovány nejenom texty účastníků, ale i samotných tutorů, a to od jejich základní ideje až po finální tvar.