Uvedení a Q&A Tumor: karcinogenní romance v Kirkeness Nela H. Kornetová + Dagmar Fričová

Od 5.10. 2022 byl tým na rezidenčním pobytu v galerii Pikene på Broen ve městě Kirkenes v Norsku. V rámci rezidence se uskutečnilo několik eventů: Uvedení Tumor: karcinogenní romance; QandA s publikem; dotazník Tumor: karcinogenní romance; site specific Tumor: Polyamor; Prostorová instalace Tumor: Polyamor, která po uvedení instalace zůstala v prostoru galerie; QandA v podobě performance s názvem Stupid Art. 

Uvedení Tumor: karcinogenní romance
8. 10. se uskutečnilo představení v prostoru galerie Pikene på Broen. V komorním sále v horní části galerie vznikla site specific verze speciálně vytvořená pro tento prostor. Pro uvedení se budovalo zatemnění a ve spolupráci s místní technikou specifická elevace a sezení pro diváky, které sestávalo z místního obyvatelstva a stálých návštěvníků galerie. Představení se odehrálo v angličtině.

QandA Tumor: karcinogenní romance
Krátce po představení 8.10. 2022 se v dolním sále galerie uskutečnilo neformální setkání diváků a členů týmu, přičemž publikum se tvůrců ptalo na proces vzniku inscenace, specifické detaily, významy i osobní vklad. Tvůrci popsali své postoje a vnímání; diváci s tvůrci sdíleli své dojmy. Otázky a odpovědi se týkaly rakoviny a její percepce v širším společenském vnímání, porovnání situace v Norsku a České republice, osobního zájmu tvůrců o tematiku, ale i konkrétního uměleckého zpracování.

Dotazník Tumor: karcinogenní romance
Pro specifické uvedení inscenace Tumor: karcinogenní romance v prostoru galerie Pikene på Broen autoři připravili speciální dotazník, který publikum po představení vyplnilo. Spolu s tvůrci tak diváci sdíleli své vnímání tématu a měli možnost se krátce rozepsat i o svých dojmech z představení a sdílet je s tvůrci.