Pianoday 2022 Pianoday

Piano Day je celosvětová událost oslavující hru na klavír, kterou založila skupina umělců a producentů v čele s pianistou Nilsem Frahmem. Koná se 88. den v roce.

LINE-UP: 

THEO ALEXANDER (UK)

„Krásné a intenzivní.“ NPR

Čínsko-britský skladatel Theo Alexander tvoří energickou a komplikovanou hudbu pomocí klavíru, kazetových loopů a syntezátorů. Jeho skladby jsou často extatické a vytváří melodické patterny do složitých a zvukových struktur. Theo nedávno vydal své v pořadí sedmé album “Sunbathing Through a Glass Screen” u labelu Arts & Crafts.

https://theoalexander.bandcamp.com/music

https://www.instagram.com/theo__alexander/


MAZOCH & KORUTH (CZ)

Petr Mazoch je autor instrumentální hudby, který v roce 2020 debutoval albem Gray Scales. Motivy, jejichž středobodem je piano, kombinuje dalšími akustickými nástroji, nejčastěji ve formě ambientních loopů. Tvoří a žije v Praze a ve své tvorbě reflektuje současné tendence elektro-akustické ambientní hudby, spolu s písničkářskými vlivy. V poslední době vystupoval s umělci jako Jono Heyes, Tomáš Hrubiš, Anna Štěpánová, Simeon Walker, AidKid a dalšími. Nils Frahm jeho skladby v posledních dvou letech zařadil na Piano Day. 

Koruth, vlastním jménem Anna Ruth, je vizuální umělkyně a vokalistka, v současné době vystupuje nejčastěji s producentem Macronoisem i se svým sólovým projektem. V minulosti byla součástí Kult Koruth, kde spojila síly s ambientním Kultem Masek, také působila ve dvojici s elektronickým producentem Xynnh. 

https://mazoch.bandcamp.com/music

https://soundcloud.com/anna-ruth-474715407

https://www.instagram.com/petr.mazoch/

https://www.instagram.com/koruth_/TOMÁŠ HRUBIŠ (CZ)

Skladatel, pianista a výtvarník Tomáš Hrubiš ve svých autorských skladbách osciluje mezi melancholicko-psychedelickou atmosférou s místy až syrově expresivním výrazem. Využívá kombinací elektro-akustických zvuků (preparovaného klavíru a syntezátoru) s přesahy k minimalistické, experimentální či filmové hudbě. Jeho koncerty se dají označit jako hudební performance-hermeticky uzavřenou do jednoho dynamického příběhu.

Jako klavírista-samouk má na svém kontě již dvě kritikou oceňovaná alba - Tlecí doba (2016) a Raport (2017). V nedávné době dokončil svou třetí desku, která by měla vyjít na jaře 2022. V minulosti spolupracoval například s Jiřím Jelínkem-saxofonistou někdejších Psích vojáků, s Tomášem Vtípilem (Dg307, Načeva a další) nebo s bubeníkem Martinem Čechem (Lesní zvěř, Hrubá hudba)

https://poli5.bandcamp.com/album/raport

https://www.instagram.com/tomas.hrubis/

Cena vstupenek: Předprodej 160.- Na místě 200.-